Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Pan Bronisław Komorowski nielegalnym prezydentem RP?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Bronisław Komorowski przejmując te obowiązki nie złamał Konstytucji Polski, gdyż Prezydent RP mógł żyć (mógł być wśród rannych), nie otrzymał wymaganego prawem potwierdzenia w formie aktu zgonu, nie było jeszcze sekcji...

 

Przeczytawszy artykuł Łażącego Łazarza //lazacylazarz.nowyekran.net/post/16174,cieply-kraj długo się nie zastanawiałem i po delikatnym retuszu jego fragmentu, sformułowałem 31.05.2011 r. takie zapytanie do Kancelarii Prezydenta RP (wysłane z jej strony):
Szanowni Państwo!

 

 
Pan Bronisław Komorowski jako Marszałek Sejmu ok. godz. 13.00 w dniu 10.04.2010 przejął obowiązki Głowy Państwa na podstawie noty dyplomatycznej (a właściwie informacji nieoficjalnej) Prezydenta Rosji o śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na terenie Rosji. Zrobił to, mimo iż śmierci Prezydenta RP nie potwierdził żaden dokument, a 2 godziny wcześniej Rzecznik MSZ mówił o tym, że prawdopodobnie 3 osoby przeżyły i są ranne, i że ta informacja będzie dopiero sprawdzana.

 

Zatem, czy Pan Bronisław Komorowski przejmując te obowiązki nie złamał Konstytucji Polski, gdyż Prezydent RP mógł żyć (mógł być wśród rannych), nie otrzymał wymaganego prawem potwierdzenia w formie aktu zgonu, nie było jeszcze sekcji, rozpoznania przez brata, zeznań świadków, śledztwa? Czy wobec tego Pan Bronisław Komorowski nie zajął fotela Głowy Państwa, od tak, na podstawie oświadczenia obcej Głowy Państwa?
Tymczasem art. 131 pkt 2 Konstytucji RP stanowi:
Marszałek Sejmu tymczasowo, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej, wykonuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej w razie:

 

1) śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej,

 

2) zrzeczenia się urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

 

3) stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej lub innych przyczyn nieobjęcia urzędu po wyborze,

 

4) uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością, co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,

 

5) złożenia Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu

 

W chwili, gdy Pan Bronisław Komorowski przejmował obowiązki Prezydenta RP nie było można mówić oficjalnie o śmierci Prezydenta w rozumieniu polskiego prawa, gdyż jeszcze formalnie w Polsce słowa Prezydenta Miedwiediewa nie są źródłem prawa. Wobec powyższego Prezydent RP do czasu wystawienia świadectwa zgonu lub sądownego uznania za zmarłego, mógł być wtedy, co najwyżej uznany za zaginionego* (zgodnie z art 10 ust 3 Ustawy o Aktach Stanu Cywilnego i art. 30 Kodeksu Cywilnego). A zaginiecie Prezydenta nie upoważnia Marszalka Sejmu do wykonywania obowiązków Prezydenta RP do czasu potwierdzenia tego stanu przez Trybunał Konstytucyjny:

 

Art. 131 Konstytucji

 

Gdy Prezydent Rzeczypospolitej nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu, wówczas o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny na wniosek Marszałka Sejmu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Trybunał Konstytucyjny powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej.

 

Tymczasem takie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nigdy nie nastąpiło.
Proszę o wyjaśnienie przedstawionych przeze mnie wątpliwości.
Kopię listu porozsyłałem po znajomych, by był ślad i zabezpieczenie, gdyby o 6 rano weszło do mnie ABW. Do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Zatem co zrobiłem właśnie przed chwilą? Ponownie wysłałem list tej treści do w/w Kancelarii z jej strony (wszystkie me dane itd. są tam zamieszczone), ale z następującym dopiskiem:
"1 lipca minął miesiąc od wysłania do Państwa poniższego zapytania. Odpowiedzi brak. Czy Kancelaria Prezydenta RP jest prywatnym folwarkiem i nie raczy odpowiadać zgodnie z obowiązującymi przepisami na zapytania ze strony obywateli? Czy rzeczywiście coś jest na rzeczy w przedstawionych przeze mnie wątpliwościach i brak odpowiedzi mam traktować jako linię obrony Pana Bronisława Komorowskiego?"
 
A teraz Szanowni Blogerzy i Komentatorzy proszę o podpowiedzi, gdzie kierować to zapytanie dalej? Np. TK, prokuratury, kancelarie Sejmu, Senatu, gazety itp.  Trzeba zrobić szum.
 
UWAGA:
 Właśnie sprawdziłem pocztę i o 13.50 dostałem maila potwierdzającego z Kancelarii Prezydenta RP otrzymanie mego listu. Coś się ruszyło. Poczekamy, co będzie dalej.

KOMENTARZE

 • Mirku,
  podziwiam za odwage i za wiedzę. Wspieram.
 • re
  do mediów
 • Autorze!!!
  Pilnie popraw tekst wprowadzający!
  Zabrakło słowa "Czy" przez co zmienia się wymowa zdania i wychodzi że Komorowski przejął legalnie...

  Ktoś kto tylko czyta nagłówki takie odniesie wrażenie...
 • Są tu prawnicy -
  ktos z nich wie, kto jest instancją nadrzędną wobec Kancelarii Prezydenta? No, żeby złozyć skargę na przewlekłe i biurokratyczne załatwianie sprawy? A może to do innej isntytucji się w tym przypadku składa??
 • @Mirek
  Do kompletu przydałoby się wyjaśnienie wcześniejszej godziny publikacji Orędzia Marszałka Bronisława Komorowskiego na stronie TVP INFO!
 • @Pluszak
  Wreszcie ktoś o orędziu wspomniał!!!!! Pluszak kontynuuj temat!
 • @Mirek
  Myślę, że okoliczności objęcia przez ówczesnego Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego funkcji p.o. Prezydenta RP w 10.04.2010 r., bez spełnienia wymagań i okoliczności przewidzianych prawem, kwalifikują do postawienia Bronisława Komorowskiego przed Trybunałem Stanu - właściwym byłoby chyba złożenie doniesienia do Prokuratury.
  Jeżeli Prokuratura uzna się za "niewłaściwą" to powinna wskazać gdzie należy kierować zgłoszenie...

  A tak przy okazji Bronisław Komorowski nie może być uważany za Prezydenta RP, może jedynie posługiwać się mianem Prezydenta Elekta, ponieważ nie złożył przysięgi w treści wymaganej przez Konstytucję RP.

  pisałem na ten temat w komentarzu do wpisu z prezentem na 59 urodziny Bronisława Komorowskiego: http://kruk.nowyekran.pl/post/16576,p-rezydent-bronislaw-bul-komorowski-prezent-na-59-urodziny#comment_129857

  pozdrawiam
 • Pytaj raczej o motywy a nie o fakty
  O tym, że złamał normy prawne zawarte w Knstytucji, wiemy dobrze. Wyżniejsze jednak są motywy, gdyż bez powodu ich nie łamał. Pytaj zatem o to, jaki związek ma owo złamanie Konstytucji ze śmiercią Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Za to złamanie jak narazie nie będziesz mógł go pociągnoć do odpowedzialności, ale za związek ze śmiercią pana Prezydenta, tak.

  Tem temat ws. złamania Konstytucji jest już dawno omówiony i nie odgrywa on tutaj najistotniejszej kwestii, którą trzby się pilnie zajmować.

  Odpowiedzi napewno nie otrzymasz.
 • @Tatarka
  Na temat Orędzia Marszałka Bronisława Komorowskiego napisałem 24 kwietnia 2010 po raz pierwszy, link tu: http://www.pluszaczek.com/2010/04/24/oredzie-marszalka-bronislawa-komorowskiego-%E2%80%93-zagadka/

  oraz po raz drugi, 29 kwietnia 2010 http://www.pluszaczek.com/2010/04/29/oredzie-marszalka-bronislawa-komorowskiego-%E2%80%93-zagadka-czesc-ii/

  We wpisach zawarłem między innymi screeny. Może warto odgrzać ten temat? Jestem ciekaw jak to wytłumaczą... ale to może skutkować nasłaniem ABW, tak jak to miało miejsce w przypadku twórcy strony "Antykomor"
 • @All
  Odpowiedź będzie:

  Oj tam, oj tam...
  :)
 • @Kindow
  Słuszna uwaga. Zmieniłem i dziekuję za sugestie.
 • Nawet gdyby okazało się, że Prezydent żyje, a to tylko plotka
  i trzeba ze wszystkiego się wycofać, to i tak okazałoby się, że zginęły "papiery" z kancelarii i nie sposób ich odzyskać, bo o to szła gra, aby zdążyć przed ludźmi Kaczyńskiego.
 • @Łażący Łazarz
  Masz rację. Może bedzie niebawem jakiś precedens? Byłoby ciekawie.
 • @bez kropki
  "Są tu prawnicy "

  I cóż z prawników, jak prawo jest chwilowo całkowicie dyspozycyjne Platformie.
  Większość rozstrzygnięć w politycznych procesach jest tego najlepszym przykładem.
 • @Pluszak
  ABW nie ma się co obawiać. Jeszcze nie jestesmy Białorusią. Jeszcze. Choć tam podniecają się poczobutem, a gdy u nas zamyka się dziennikarzy lub karze za krytykę władzy, to jest cicho. Zatem niewiele brakuje.
 • Autorze
  Od chwili tragedii smoleńskiej dzieje się w naszym życiu społeczno-politycznyno-gospodarczym tak wiele i z taką intensywnością, że rzeczywiście wiele bardzo istotnych spraw jest niedostrzeżonych ,lub nie poświęca się im z braku czasu uwagi.Sprawa ogłoszenia się p.o. prezydenta i " zadomowienie" się Komorowskiego w Belwederze ,mnie osobiście nurtowała od 10.04.2010. Nie mam jednak takiej wiedzy i siły przebicia,aby ten temat drążyć.Mogą przerażać konsekwencje z tego faktu,że my /Polska/ tak naprawdę prezydenta nie mamy.Osobiście mam zastrzeżenia do TK,który od pierwszej chwili ogłoszenia się Komorowskiego pełniącym obowiązki i później błędnie złożoną przysięgę- nie zareagował,nie zajął właściwego stanowiska. Być może- w późniejszym czasie/a nie doszło to do opinii społecznej/- cała procedura powołania Komorowskiego na urząd p.o. -została z wsteczną datą "wyprostowana".Tego nie wiemy.Z drugiej strony,jeśli tak byłoby ,to byłby skandal podwójny na całyświat.Moim skromnym zdaniem,oczekiwanie sensownej odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta bądź Kancelarii Premiera,jest stratą czasu.No bo co oni mają nam odpowiedzieć? Myślę,że wszystko leży w gestii naszej,czyli Społeczeństwa Obywatelskiego.Jak zauważyłam, w internecie wypowiada się w róznych sprawach wielu prawników.Może warto,aby oni skrzyknęli się i wspólnie zgłębili podstawy prawne, w/g.których funkcjonuje obecny prezydent.Inaczej mówiąc Konstytucję RP w dłonie i do pracy.Oczywiście muszą ze sobą dyskutować tylko na PW.Obecny skład TK ,to już skamielina i wcale nie jest powiedziane,że młodzi Blogerzy -prawnicy,nie udowodnią przed prawem,że mamy -no właśnie kogo mamy?. Autorze,a jeśli znajdzie się osoba,która -przkładowo dwa dni po wyborach jesiennych -zaskarży wybory i udowodni,że są one NIEWAŻNE? Więc może już teraz tą sprawę wyjaśnić? Kłaniam się.
 • @Mirek
  "ABW nie ma się co obawiać" - od czasu wpadają a to sprawdzić komp (antykomor), a to pobrać "podwójne próbki DNA (katastrofa TU-154M), wszystko ku chwale Ojczyzny.
 • @simacs
  A dlaczego nie warto się tym zajmować? Mnie interesuje kto odpowiada za wcześniejszą godzinę która była podana przy wpisie Orędzia Marszałka Komorowskiego. Ktoś się pomylił? Jakie konsekwencje spotkały tą osobę bądź osoby? Przecież strona TVP INFO to nie podrzędny portalik kilkuosobowy!
 • @simacs
  Polska dla świata jest zaściankiem, szczególnie pod rządami PełO. Niemniej nie chcę tego tak zostawić. Interesują mnie jednak konkrety. Nie wiem jeszcze jak, gdzie, ale coś z tym zrobię. Jakoś trzeba to nagłosnić i doprowadzić do prawnego precedensu! Kurde, tak ma to być?
 • @Mirek
  TRZEBA TO PRZETŁUMACZYĆ I ROZSYŁAĆ W ŚWIAT!!! W Polskojęzycznych mediach wszyscy tą sprawę zbagatelizują a nas ogłoszą ludźmi chorymi i pełnymi nienawiści

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @Inka
  Bzdurą jest, ze świata nie obchodzą losy Polski. Oto dowód:

  http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/19879,przeczytal-nasz-list-odpowiedzial-tuskowi-sukces-naszego-ekranu

  http://adriano.nowyekran.pl/post/19230,na-akcje-blogerow-nowego-ekranu-zareagowal-parlament-ue
 • @adriano85
  Dobry pomysł z tym tłumaczeniem. I potem do europarlamentarzystów, do światowych gazet. Super! Dzięki i pozdrawiam.
 • @Mirek
  Niedługo, może dziś może jutro pojawi się nowy list w sprawie stanu polskiej demokracji. Niestety ciągle się to wszystko przedłuża bo znajomy tłumacz jest bardzo zajęty

  Zapraszam do popierania akcji już dziś

  Życzę sukcesu w rozsyłaniu listów. Już teraz deklaruję, że jak tylko pojawi się tłumaczenie to wezmę udział w akcji

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @simacs
  Zamiast tylko narzekać Kolego weź się do roboty :-)
 • @Internaut
  Ale papióry zostają i można z ich pomocą robić smród. A przynajmniej trochę piachu wrzucić w koła rydwanu, co nam kraj rozgniata. - Zawszeć to zysk.
 • @Pluszak
  Na portalu TVN Warszawa, o godzinie 11:25, ukazała się informacja, że Komorowski ogłosił żałobę narodową, co w realu uczynił o 13:40.
  Była tam też informacja, że Tusk ogłosił na niedzielę, na godzinę 12-tą dwie minuty ciszy w całym kraju, choć posiedzenie rządu miało się rozpocząć o 13-tej(a rozpoczęło się o 13.40)

  http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1651588,0,1,zaloba_po_katastrofie_imprezy_odwolane,wiadomosc.html

  83. posiedzenie Sejmu w dniu 19 stycznia 2011 r.
  Informacja prezesa Rady Ministrów dotycząca działań rządu zmierzających do ustalenia
  przyczyn i okoliczności katastrofy samolotu TU-154M, strona 60
  http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter6.nsf/0/5D58AA5F938C649BC125781E004BBF81/$file/83_a_ksiazka.pdf
 • @Mirek
  Nie pamiętam gdzie, ale słyszałam tłumaczenia się pracowników kancelarii prezydenta, i chyba też pożal się, doradcy Nałęcza …, z tego faktu przejęcia urzędu prezydenckiego. Tłumaczenie było tak idiotyczne, że nie wiem, kto uwierzył, … coś w stylu „no przecież wiadome było, że wszyscy zginęli i państwo nie mogło zostać bez prezydenta”.

  Przypominam sobie też pieczołowite przygotowania od strony formalnej, [gdzie wypowiadało się wielu mędrców konstytucyjnych], żeby po wyborach Komorowski miał, od kogo przejąć urząd. Pamiętacie ten cyrk z trzema marszałkami w kilka godzin?, Nawet zdjęcie sobie zrobili razem.
  Mnie to wyglądało tak, jak w przysłowiu ‘na złodzieju czapka gore’ i stara się być w kolejnych działaniach nawet nadmiernie skrupulatny. Można dla przykładu w takim liście przypomnieć, że jak chcieli, to umieli znaleźć rozwiązania zgodne z prawem.

  Pamiętam też mój szok po info Pluszaczka o godzinie publikacji orędzia, wiem, że to nie była jedyna ‘pomyłka’ jeszcze jakaś inna informacja ukazała się przedwcześnie. Długo trzymałam te linki i myślałam, że będą miały znaczenie, ale już ich nie mam.
  Dobrze, że Pluszaczek je ma nadal.
  pozdrawiam
 • @Mirek
  "Pan Bronisław Komorowski nielegalnym prezydentem RP?"

  Czy Bronisław Komorowski kłamie?
  1.
  10:25 - Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wraca Trójmiasta do Warszawy - informuje kancelaria marszałka  http://www.tvn24.pl/12690,1651579,0,1,katastrofa-minuta-po-minucie,wiadomosc.html

  2.
  “Le triple défi du président polonais par intérim après le drame de Smolensk

  Article publié le 14 Avril 2010
  Par Marion Van Renterghem

  Source : LE MONDE
  Taille de l'article : 675 mots

  Extrait :

  Le successeur de Lech Kaczynski, Bronislaw Komorowski, continue d'assurer la présidence de la Diète tout en préparant sa campagne électorale. Samedi 10 avril, Bronislaw Komorowski se trouvait en vacances dans sa maison de campagne de la région de Mazury (nord-est de la Pologne) quand le ministre des affaires étrangères, Radek Sikorski, l'a prévenu. L'avion du président polonais et d'une partie de l'élite nationale venait de s'écraser à Smolensk (Russie), où Lech Kaczynski s'apprêtait à commémorer le massacre de Katyn de 1940. Le président de la Diète, la chambre basse du Parlement, a demandé à son fils de l'aider à repasser sa chemise, il a enfilé un costume sombre et filé vers Varsovie.”

  W przekładzie na język polski( Tłumacz Gogle):  „Potrójne wyzwanie polskiego prezydenta działającego po dramacie w Smoleńsku

  Opublikowany 14 kwietnia, 2010
  W Renterghem Van Marion

  Źródło: THE WORLD
  Rozmiar artykułu: 675 słów
  Fragment:

  Konstytucyjny następca Lecha Kaczyńskiego, Bronisław Komorowski, pełniący funkcję Marszałka Sejmu, przygotowując się do swojej kampanii wyborczej jako kandydat na prezydenta ,10 kwietnia przebywał na wakacjach w kraju, w regionie Mazur (Polska północno-wschodnia), gdy minister spraw zagranicznych, Radek Sikorski poinformował go, że samolot polskiego prezydenta z częścią krajowej elity, rozbił się w Smoleńsku (Rosja), gdzie Lech Kaczyński miał przybyć, w celu upamiętnienia zbrodni katyńskiej z 1940 roku. Marszałek Sejmu, poprosił syna, aby mu pomógł i żelazkiem wyprasował koszulę, włożył ciemny garnitur i udał się do Warszawy.”\

  3.

  "Czy Marszałek daje radę?" (Polityka - nr 17 (2753) z dnia 2010-04-24; s. 12-13

  Po katastrofie)

  http://archiwum.polityka.pl/art/czy-marszalek-daje-rade,427786.html

  4.

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta/wywiady-krajowe/art,26,wywiad-pary-prezydenckiej-dla-gazety-wyborczej,2.html

  Proszę porównać informacje zawarte w tych źródłach i odpowiedzieć sobie na tytułowe pytanie.

  Pan poseł Macierewicz uznał, że takimi sprawami nie będzie się zajmował, bo on musi wyjaśnić co zdarzyło się z samolotem 15 metrów nad poziomem lotniska(a to, że Komorowski i Tusk byli razem w Trójmieście w nocy z 9 na 10 kwietnia, co wynika z zaprezentowanych materiałów, ale nie tylko z tych, to dla niego NIEWAŻNE)
 • @simacs
  1. Nie wiem dlaczego w Polsce nazwanie kogoś Kolegą jest uznane za coś obraźliwego. Zaczynając zdanie od "Kolego" pokazujesz, że ten zwrot Ci nie pasuje

  2. Cały ten post jest sceptyczny. Piszesz sceptycznie a na koniec rzucasz: Powodzenia:

  "Czytałen nie jedno na ten temat na innych portalach. I co? I nic.
  Ale pisz, życzę Ci powodzenia.

  Jedno jest jednak pewne: Oni, zagranica, z tych powodów nie zmuszą Komorowskiego do ustąpienia. A on w dodatku żadnego wstydu nie ma.
  Zresztą powiedzą nam, walczcie o demokrację jak wylczyła bolkowa solidarność." ------czyli sugerujesz, że nikt dla Polski nic nie zrobi

  3. "Ale jak widać, bliższe są nam oskarżenia, niż współpraca. Szkoda!" Podaj gdzie te oskarżenia.

  Zachęcam do pracy a słowa sceptyczne są tu niepotrzebne.

  4. NIE GNIEWAJ SIĘ. Bierzmy się razem do pracy. Za około godzinę opublikuję kolejny list informujący zagraniczną opinię publiczną o tym co się dzieje w Polsce.

  Pozdrawiam
 • Szanowny Autorze
  Czy posłałeś swoje pismo listem poleconym?
  Pozdrawiam
 • @t-rex
  "Problem z takim wnioskiem będzie miał sędzia, który go dostanie do rozstrzygnięcia...... oj poważny. To będzie orzech do zgryzienia dla niego."

  Nie łudźmy się, że dopóki władza będzie w rękach PO, jakiś sędzia będzie miał z czymkolwiek problem.
  Uzasadnienie odrzucenia wniosku może być niedorzeczne, sprzeczne z prawem i Konstytucją, a nikt i nic takiemu sędziemu nie zagrozi.
  Miejmy na uwadze, do czego dzisiejsze "państwa prawa" są .
  Przywołajmy casus USA i sprawę obywatelskich wniosków, mających zmusić Obamę do pełnego certyfikatu urodzenia.
  Mataczenia sztabu prawników kosztujących kilka milionów dolarów, potrafiły uczynić wnioski setek obywateli nieskutecznymi, a władza(stanu Hawaje)potrafiła wydać nawet ustawę zakazującą udostępniania takich dokumentów na żądanie obywateli. W innym stanie, gdzie udało się uchwalić ustawę nakazującą okazanie dokumentu, gubernator zawetowała ją(uzasadniając, że takie prawo poniżało by prezydenta mocarstwa).
  To co pisałem o ewentualnym losie naszych wniosków, na tle tego co dzieje się z podobnymi w największej "demokracji" świata, mówi samo za siebie.
  W dzisiejszym świecie, liczy się tylko argument siły, a u nas tą siłę mogłoby okazać społeczeństwo, gdyby nie było spacyfikowane tak jak nasze.
 • @Pluszak
  "ale to może skutkować nasłaniem ABW, tak jak to miało miejsce w przypadku twórcy strony "Antykomor"

  Nie bój się nic, jest tyle kopi tych i jeszcze innych screenów, że ABWowskie kompy by siadły jakby chcieli to wszystko skopiować. Temat jest wart ruszenia, kiedyś jeszcze na S24 proponowałem to zrobić, ale nie było odważnych. Pzdr
 • @Anderson
  Nie. Wysłałem maila i tego dzisiejszego dostałem potwierdzenie otrzymania przez Kancelarię Prezydenta. Napisałem o tym w dodatku do posta. Pozdrawiam.
 • @35stan
  Nic to. Spróbować trzeba i tyle. Nie jestem prawnikiem, ale poszukam kogoś, kto mi pomoże sformułować pismo do sądu.
 • Rewelka tu:
  http://t-rex.nowyekran.pl/post/20070,jak-pozbawic-komora-zyrandola
 • Zlamal!
  Cialo prezydenta odnaleziono o godz.16.15,
  Bez ciala nie mozna uznac kogos za zmarlego tylko za zaginionego
 • @Mirek
  białorusi zazdrościć jest czego.
 • @Łażący Łazarz
  Ogólnoeuropejska akcja

  http://adriano.nowyekran.pl/post/20080,ogolnoeuropejska-akcja-ratowania-polskiej-demokracji-akcja-blogerow-nowego-ekranu

  POMÓŻCIE
 • @Łażący Łazarz
  Świetnie. Jak już będziesz miał ten wniosek, to go zapodaj i porozsyłamy po różnych sądach. Niech mają robotę i sprawdzimy polskie orzecznictwo.
 • @Mirek 08.07.2011 20:56:28
  Niestety, obawiam się, że nie ominie Pana tak zwana "droga urzędowa" czyli: polecony ( 2/3, 50) i miesiąc lub dwa czekania na odpowiedź, trzeba się zaopatrzyć w kodeks postępowania administracyjnego... być może i trzy miesiące na odpowiedź ( ja osobiście znam przypadek zwłoki trwający sześć :)) no wtedy skarga lub zażalenie :) Takie są procedury... no w końcu walczyliśmy o demokrację ;) Po stu latach być może Pana wnuki doczekają się na odpowiedź... chyba, że zmieni się gabinet, pisma anuluje i tak do ... śmierci :) Pozdrawiam.
  PS. Bardzo proszę wybaczyć mi cynizm! Bardzo proszę.
 • a od kiedy?
  prostaka-bul gajowego nazywa się panem
 • Kolejna sprawa, która mnie bulwersuje w ''demokratycznym'' kraju jakim jest podobno Polska...
  Czemu Trybunał Konstytucyjny nie podniósł rabanu? PIS nie wykorzystywał instrumentów prawnych, przecież mają prawników, doradców itp. Czy w Polsce można na tak na legalnie publicznie kręcić takie ''duże lody'' ?

  Włos się jeży na głowie, jak w jednej chwili cofnęliśmy się o 50 lat wstecz z przestrzeganiem prawa konstytucji państwowej przez polityków.
 • @Łażący Łazarz
  A mnie przypomina obięcie "władzy" przez Komóra do przekrętu Jakuba - Ezaw sprzedaje Jakubowi swe pierworodztwo a Jakub otrzymuje podstępnie błogosławieństwo, (Rdz 25, 29-34, 27,1-45).

  Tak, to był zamach stanu, a Naród mu "PObłogosławił"! To jasne, że nieregularnie przejął władzę, ale jak widać mało kogo to obchodzi (z polityków). Jeśli zatem bezprawnie przejął on obowiązki Głowy Państwa, to wskutek tego wszelkie akta prawne są nieważne. Także przyszłe wybory parlamentarne. Państwo znajduje sie w stanie niemocy prawnej. Roztrzygnąć może to tylko Naród.

  Tu nie widzę innego wyjścia jak setkami tysiący wyjść na ulice przed Pałac pRezydenta i domagać się jego ustąpienia. Dzień i noc, tak aby się stamtąd nie mógł nigdzie ruszyć. Innej drogi nie widzę. No chyba, że wybory przyniosą takie roztrzygnięcie, iż Parlament go sam odwoła. Ale tu jest właśnie problem, jak wyżej podałem, ważności tych wyborów, których termin przecież ogłasza nielegalnie urzędujący pRezydent.

  Na co więcej można liczyć?
 • @adriano85
  (1) Z kolegą nie ma żadnego problemu.
  (2)"czyli sugerujesz, że nikt dla Polski nic nie zrobi"
  Tak sądzę. Jeśli coś dobrego to przyniesie, to tylko daltego, że przy okazji ubijania innych interesów i dla nas coś ze stoóu pańskiego spadnie.
  (3) @simacs
  Zamiast tylko narzekać Kolego weź się do roboty :-)
  (4) Podałem pod tym nowym listem pewne informacje. Może Ci się przydadzą?

  Pozdrawiam
 • @Tatarka
  polecam -Do kandydata na Prezydenta RP z 2.05.2010
  -blog 1252 .niepoprawni

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej