Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Czy ja żyję w żydowskim kibucu!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zatem i my mówmy o polskich obozach śmierci i przepraszajmy za nie, przepraszajmy za Holocaust, że za mało Żydów uratowaliśmy w czasie II wojny światowej.

 

Akt wandalizmu w Jedwabnem był. I teraz wszyscy Polacy, biorąc przykład ze Zdradka, mają przepraszać Żydów? Za spreparowane Jedwabne? Może pójdźmy w ślady idiotów Francuzów, którzy wycięli ze swych podręczników historii w gimnazjach ślady po swych wielkich przodkach: Chlodwigu I, Ludwiku IX Świętym, Ludwiku XIV i Napoleonie Bonaparte, bo mali imigranci z Afryki, Azji i krajów arabskich mogliby się czuć urażeni, ucząc się o francuskim absolutyzmie, kolonizacji czy Pierwszym Cesarstwie. Poprawność polityczna najważniejsza! Lepiej uczyć o władcach Indii, Afryki ( np. afrykański król Mansa Mus) czy Chin („Rzeczpospolita”, 29.08.11).
Zatem i my mówmy o polskich obozach śmierci i przepraszajmy za nie, przepraszajmy za Holocaust, że za mało Żydów uratowaliśmy w czasie II wojny światowej. Ubierzmy mycki i poczujmy się jak w żydowskim kibucu. Może od wczoraj zamiast mówić o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej będziemy przypominać kolejną rocznicę dewastacji pomnika w Jedwabnem?
A teraz proszę mi wskazać choć jedną z osób z menory, która była równie oburzona, gdy w Chrzanowie 4 dni temu zdewastowany został pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej (niezależna.pl,29.08.11). Nic. Zero. No bo czym tu się przejmować, to jest przecież pomnik upamiętniający tylko Polaków, nieważne że najważniejszych w Polsce. Żyd bowiem jest najważniejszy i o tym my, Polaczkowie mamy na każdym kroku pamiętać. Smutne, ale i bardzo denerwujące jest to, że w głowy starają nam się to wbijać Polacy. No właśnie, czy na pewno Polacy?  

KOMENTARZE

 • @Mirek
  Zgadzam się
 • Trochę przeginasz - niepotrzebnie
  W Jedwabnem zginęli niewinni ludzie i niezależnie od tego, kto ich zamordował, należy im się szacunek i pamięć.
  To, co się stało - zbezczeszczenie pomnika jest obce polskiej tradycji i kulturze i takim wandalizmom trzeba się przeciwstawiać.
  Zwłaszcza,że takich aktów jest coraz więcej - sam piszesz o zniszczeniu tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.
  Nie rozumiem, dlaczego mieszasz do tego Żydów - oni chyba z tą katastrofą nie mają nic wspólnego, więc dlaczego akurat oni mieliby się szczególnie oburzać na ten akt wandalizmu.
  Walczą o poszanowanie swoich ofiar i my walczmy także o poszanowanie naszych ofiar, a dla ofiar z innych narodowości miejmy należny szacunek.
  To było zawsze naszą dobrą tradycją i niech tak zostanie.
 • @Wiesław P
  Odpuść sobie takie prowokacje.
 • @grazss
  Do czego mieszam Żydów? Chodzi o proporcje. Rozróżnijmy serwilizm od godności. Jedne pomniki są ważniejsze? Zwłaszcza niepolskie? Wiesław P.doskonale skomentował.
 • @Wiesław P
  Otóż to! Mówmy o faktach, a nie twórzmy mitów o świętości narodu żydowskiego. Jest to,przynajmniej dla mnie, mocno wkurzające.
 • @Wiesław P
  Ja nie napisałam ani słowa o tym, kto zamordował Żydów w Jedwabnem.
  Zginęli tam. Straszną śmiercią. Na jakiej podstawie nazywasz ich właśnie kolaborantami ? Znasz ich nazwiska, historie?
  Tylko dlatego, że wielu Żydów kolaborowało, należy gnoić wszystkich?
  Ofiary są ofiarami i należy im się szacunek i pamięć.
 • @Wiesław P
  Każdy ma swoją historię.
  Ja wiem od swoich dziadków, którzy mieszkali "za Bugiem", że było tam sporo Żydów, normalnych, przyzwoitych ludzi - i żyli ze sobą zgodnie.
  Po 41 roku rozpoczęły się eksterminacje tych ludzi, zamykanie ich w gettach, wywózki, słowem - horror.
  Mój świętej pamięci dziadek nie wyrażał się o nich źle, opowiadał też o NKW-dzistach Żydach - ale to była inna kategoria i on ich nie zrównywał.
  Ludzi trzeba oceniać indywidualnie, niezależnie od narodowości.
  A To, co Ty wypisujesz, z taką niby wściekłością,to według mnie zwykła prowokacja, mająca przekonać ewentualnych nieprzekonanych, że Polacy to nacjonaliści.
 • @grazss/ nikt im szacunku nie odbiera.
  napis, jaki się pojawił, wg relacji rządowej tv mówi: "nie przepraszamy za jedwabne" i jest "przyozdobiony" sfastykami. w tej treści trudno doszukać się cienia antysemityzmu, czy beszczeszczenia pamięci ofiar.
  przekaz jest jasny. - autorzy tych napisów nie zgadzają się z oskarżeniem o winę polaków w tej zbrodni. wina leży po stronie niemieckiego okupanta (sfastyka).
  ten incydent posłużył, jak należało oczekiwać, szerzeniu kłamliwych wieści o "polskim antysemityźmie". ciekawe, że żadna z gazet nie popadła przy tej okazji w zadumę nad fałszowaniem historii polski i notorycznego puszczania w niepamięć polskich ofiar ludobójstwa ostatniej wojny. o michniowie, gdzie podobnym sposobem dokonano mordu na całej wsi, cisza.
 • @Wiesław P
  Sądząc po stylu twoich wypowiedzi nabieram przekonania, że mam do czynienia ze zwykłym prowokatorem, więc nie widzę sensu dalszej dyskusji.
 • @Czartoryski
  Tam był jeszcze napis: "byli łatwopalni" i o ile tamten o nieprzepraszaniu mogę zrozumieć, to jak odebrać ten o "łatwopalności"?
  Przecież to drwina z cierpienia ludzi, którzy zginęli w takich strasznych męczarniach.
 • @grazss
  Czytając twoje komentarze ręce opadają.. Pytanie tylko czy ta ignorancja to cecha wrodzona, czy wyuczona??
 • @grazss/ "łatwopalność">>
  ciekawe, że o tym pierwsze relacje "nie donosiły"...

  może któryś z potylików znów przeprosi za ten akt w imieniu
  c a ł e g o n a r o d u p o l s k i e g o (?).

  brak taktu, a ty tak bardzo to przeżywasz. - pamiętaj, tak też zginęły tysiące polaków. w imię dobrego współistnienia wszelkich nacji niech wszystkie ofiary zbrodni doczekają się równego współczucia.
 • @Czartoryski
  Czy ja to przeżywam?
  Raczej nie.
  Ponieważ już trochę na tym świecie żyję i zaobserwowałam w czasach gierkowskich sporo sytuacji, które miały sprowokować solidarnościowców do agresji - bo o to tu chodzi , nic innego.
  Teraz mamy powtórkę i korzystanie ze sprawdzonych metod: rozbuchać drzemiące niechęci, aby później móc oceniać, tak jak pasuje.
  A co się dzieje teraz?
  W Jedwabnem zbezczeszczono pomnik - obrzydliwa sprawa.
  I co?
  Ano odzywają się natychmiast głosy, że Żydzi tacy i owacy, a Polacy ginęli i tak dalej.
  A co ma piernik do wiatraka?
 • @grazss/...zbezczeszczono pomnik - obrzydliwa sprawa.>>
  to zdarzenie jest krokiem naprzód, bo czy miało służyć prowokacji, czy wyrażeniu gniewu, to w każdym przypadku przybliżyło nas do prawdy.
  a ten akt, "obrzydliwa sprawa", godzi raczej w świat, w jakim żyjemy, niż w ofiary, którym i tak nic już nie zaszkodzi.
 • @Czartoryski
  Świetnie to ująłeś. Dość płaszczenia się przed Żydami. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, to po pierwsze. A po drugie, jak się sami nie będziemy szanować, to nikt nas szanować nie będzie.
 • @grazss
  Zobacz jednak kto rozbuchuje te emocje? Przecież ten akt wandalizmu, co nie podlega dyskusji, jest oceniany i bedzie ciągle przez łżemedia i stronę żydowską jako kolejny dowód polskiej wrogości wobec narodu żydowskiego. Kto więc rozsiewa fałszywe informacje i prowokuje?
 • @grazss
  "..Nie rozumiem, dlaczego mieszasz do tego Żydów - oni chyba z tą katastrofą nie mają nic wspólnego.."

  A tego to bym już z pewnością nie wykluczał. Dość przypomnieć sobie zatrzymanie w Polsce wkrótce "po" pewnego "Asa" ich wywiadu ;)
 • @Mirek/...jak się sami nie będziemy szanować...>>
  masz rację. możemy się trochę od nich nauczyć w kwestii dbania o własne interesy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej