Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Czy NE został zaproszony? Powstała Federacja Mediów Niezależnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przedstawiciele różnych przedsięwzięć medialnych zdecydowali o powołaniu Federacji Mediów Niezależnych.

 

Przedstawiciele różnych przedsięwzięć medialnych zdecydowali o powołaniu Federacji Mediów Niezależnych.Inicjatywę poparły portale internetowe (m.in. Niezależna.pl,  Freepl.info, Fronda.pl, wPolityce.pl, Niepoprawni.pl), czasopisma („Gazeta Polska”, „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Fronda”) oraz stowarzyszenia (Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, Stowarzyszenie Solitarni2010, Stowarzyszenie „Polska Jest Najważniejsza”).
Oto komunikat w tej sprawie opublikowany na niezależnej.pl:
3 listopada  2011r. spotkali się w Warszawie przedstawiciele różnych przedsięwzięć medialnych  i  postanowili powołać   Federację  Mediów Niezależnych. W   tym celu zdecydowano  zorganizować  na początku 2012 roku konferencję z udziałem przedstawicieli wszystkich przedsięwzięć medialnych o wymiarze krajowym lub lokalnym chętnych tej inicjatywie. Zasadniczym powodem  powołania  FMN są narastające zagrożenia dla wolności słowa w Polsce oraz coraz trudniejsza sytuacja polskich dziennikarzy, chcących rzetelnie wypełniać  powinności swojego zawodu. Czas  najwyższy, aby  niezależne przedsięwzięcia medialne określiły wspólne cele oraz sposoby działania. Tylko wówczas będą  one w stanie obronić niezależność  polskich mediów przed zakusami władzy politycznej, kapitału czy jakichkolwiek innych organizacji czy grup. Ze szczególnym apelem o udział w FMN organizatorzy zwracają  się do stowarzyszeń dziennikarskich oraz do mediów lokalnych i regionalnych.
Zakres merytoryczny  obrad założycielskich FMN zostanie określony w trakcie konsultacji ze wszystkimi chętnymi do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Wydaje się jednak oczywiste, że w dzisiejszej Polsce najpilniejszym zadaniem jest obrona wolności słowa. Ważnymi zagadnieniami są także: monitorowanie przypadków łamania wolności słowa, likwidacja prawnych i innych ograniczeń dla wolności słowa, zapewnienie wszystkim obywatelom wolności działania na rynku mediów (zniesieniesystemu koncesji i innych zezwoleń), odzyskanie przez obywateli mediów publicznych. Istotne także, naszym zdaniem,  będzie powołanie Komisji Etyki, składającej się z ludzi o powszechnym autorytecie,  jakociała, wyznaczającego standardy etyczne,  obowiązujące w polskich mediach.
W celu powołania  FMN zebrani ustanowili sekretariat w składzie: Krzysztof Czabański (koordynator całości), Agnieszka Piwar (KSD), Jacek Karnowski(wPolityce), Jerzy Targalski (grupa „Gazety Polskiej”), Robert Tekieli (Razem.TV).
Organizatorzy FMN uprzejmie proszą wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Federacji   o  nadsyłanie   zgłoszeń drogą e-mailową    nie później niż do połowy grudnia 2011r.  pod adresem  redakcja@wpolityce.pl  lub bezpośrednio do członków sekretariatu czy innych sygnatariuszy  tego komunikatu.
Komunikat podpisali przedstawiciele następujących przedsięwzięć medialnych:Portale internetowe:  niepoprawni.pl,  niezalezna.pl,  wPolityce.pl,  freepl.info, fronda.pl,
Portal telewizyjny  Razem.tv, Czasopisma: „Fronda”, „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie”, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy,  Stowarzyszenie Solidarni 2010, Stowarzyszenie „Polska Jest Najważniejsza”.
 Warszawa, 4 listopada 2011r.                                                Krzysztof Czabański

KOMENTARZE

 • Moim skromnym zdaniem
  NE powinien dołączyć.
 • Na NE jest wolność słowa
  Jeśli NE chciałoby się przyłączyć, to może świecić przykładem;)
 • @Nathanel
  Dlaczego zaraz atrapa? Myślę,że takie inicjatywy nie są złe, a mogą zwiększyć siłę rażenia mediów niezależnych.
 • @InaMina
  Jasne. Może będzie jakiś komentarz redakcji NE? Nie wiem, czy NE w ogóle wiedział o tej inicjatywie, czy nie został zaproszony?
 • @Nathanel
  Mam nieodparte wrażenie, że Twoja opinia to takie "nie, bo nie".
 • @Nathanel
  Jeśli zakładasz WYŁĄCZNIE wartość zero, to rzeczywiście stawiasz siebie na z góry straconej pozycji. Nec Hercules contra plures - znasz to? Zauważam, że nieprawdą jest, że się "nikt nie liczy". Ostatnio czytałałem w Wiodącym Tytule o "imperium medialnym PiS", w którym wymienia się m.in. NE. Znajdź artykuł "Media PiS we mgle". A potem przemyśl sprawę ponownie.
  Pozdrawiam
 • lista łazarza
  "FEDERACJA" - to brzmi dumnie. Konkurencja NE potrzebowała koalicji??

  Teraz mamy wybór:
  1 - LISTA ŁAZARZA
  2 - FEDEFACJA MEDIÓW NIEZALEŻNYCH
 • Jeśli FMN powoła swoją REM, która zmusi mainstreamową REM do
  przestrzegania etyki w mediach, to FMN będzie miała sens.

  Pozdrawiam.
 • @autor
  Nie sądzę by NE był zaproszony - to byłby, po dobrze znanych tekstach Sciosa, afront dla GP i nezalezna.pl. Sam nie widzę potrzeby, by wlewać świeże wino w stare bukłaki.
 • @carcajou
  "Nie sądzę by NE był zaproszony - to byłby, po dobrze znanych tekstach Sciosa, afront dla GP i nezalezna.pl. Sam nie widzę potrzeby, by wlewać świeże wino w stare bukłaki."

  Witam, to mój może drugi lub trzeci komentarz pod tekstem innym niż mój. Zazwyczaj odpisuje tylko osobą które komentują moje wpisy.

  Ale nie mogłem się powstrzymac.

  Świetnie to pan napisał. Wie pa to jest tak jak z PiS-em, wszyscy widzą że jest coś nie tak, przegrana za przegraną, ale lepiej pisac, że to fałszerstwa, zły mainstream itd.

  Pewnie jest w tym sporo prawdy, lecz gdy się mówi o błędach samego PiS-u to jest oburzenie.

  Od zawsze głosuje na PiS i od dawna czytam GP, ale czy to oznacza że mam klaskac jak ta GP wspaniała, skoro tak nie jest. Czy mam byc jak ci z PO, że wszystko wokół nich jest ok?

  NE - naprawdę jest niezależny, ale też co ważne otwarty na różne poglądy.

  Nie jest takim Sakiewicz, jego media są prawicowe, ale czy są pluralistyczne?
 • @Walterowicz
  "Kamień odrzucony ... "
 • Niezależna
  Niezależna od Polaków. Z tym sie zgadzam, a nawet jest wroga Polakom ponieważ cenzura jest tam pełną parą.
  Polacy tylko wolność miłują, a to kolejna organizacja politycznych mediów.
 • @carcajou
  Pewnie masz rację, bo swego czasu przecież GP zaatakowała NE. Podobnie jej kluby. Zatem jest to federacja nie dla wszystkich mediów niezależnych, a może tylko takich, które piszą jak chce GP. W każdym razie jest to kolejny przykład jednoczenia się prawicy poprzez podział.
 • Zastanawia brak Naszego Dziennika....
  Chyba też na cenzurowanym, jak nE....;-)

  Pozdrawiam.

  PS. Z tego co zauważyłam, to bibula.com również nie jest dobrze widziana.
 • @Mirek
  Propisowskie media, a resztę mają gdzieś, jacy oni niezależni? Stronniczość jak by, brak obiektywnych ocen! Przegięcie w drugą stronę też nie jest niezależnością, jest także aberracją. Coś ich dodatkowo łączy, wszystkie prożydowskie, promasońskie w ich nurcie tzw prawicowym, pozornie chrześcijańskim? Mylę się aż tak bardzo, czy coś w tym jednak poniekąd jest?
 • @Mirek
  SILA RAZENIA... hmmmmm powiem tak: " niezmiernie interesujące określenie".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej