Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Nieoficjalnie z expose Tuska* - w Polsce wiek emerytalny będzie wynosił 70 lat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Widać, że są różne pomysły, ale wszystkie sprowadzają się do jednego-wydłużenia wieku emerytalnego.

 

Obecnie prowadzona jest w UE szeroka dyskusja na temat zrównania wieku emerytalnego we wszystkich krajach członkowskich. Dzisiaj w Polsce wiek ten dla mężczyzny wynosi 65 lat, dla kobiety 60. W Niemczech 65 lat dla obojga płci. We Francji 60 lat, a do 2018 ma być 62. W Anglii mężczyzna 65, a od 2016 r. 66, kobieta 60, a od 2018 r. 65. We Francji jest 62 lata, ale co roku ma być wydłużany o 3 miesiące, by w 2018 r. było 65. Widać, że są różne pomysły, ale wszystkie sprowadzają się do jednego-wydłużenia wieku emerytalnego.
Przypatrzmy się tylko jeszcze dochodom uzyskiwanym w Polsce i np. w Niemczech. Średnia pensja w Polsce w III kwartale br. wyniosła 2345,11 zł. na rękę. W Niemczech można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że wynosi ona 2 tys. euro. I tak dla przykładu za polskie wynagrodzenie można kupić 432 litry benzyny E 95 licząc 5,43 za litr. W Niemczech natomiast 1307 litrów, licząc 1,53 euro za litr. Jest wg mojej opinii zasadniczym błędem przeliczanie wartości euro do złotówki. Powinno się liczyć w stosunku 1:1, by dane były realne, a nie wskazywały sztucznie jak to rzekomo w Polsce jest tanio. Bzdura! Mamy jedne z najwyższych cen w Europie przy jednych z najniższych dochodów.
I wracając do wieku emerytalnego można śmiało rzec, iż z uwagi na to, że Polska jest szczególnie lubiana i szanowana w UE, zwłaszcza pod rządami Tłuska, dla Polski będzie zrobiony wyjątek. Wszak ktoś będzie musiał tę starą Unię utrzymać. To oraz fakt, że jesteśmy krajem na dorobku i musimy ciągle gonić kraje starej UE, spowoduje, że właśnie w Polsce będzie wiek emerytalny dla mężczyzn 70 lat już od 2020 r., a dla kobiet 65 lat. Choć w tym ostatnim przypadku nie wiem, czy będzie to zgodne z linią feministek walczących o równouprawnienie płci i wiek ten nie ulegnie zrównaniu z męskim. Tym bardziej, że kobiety żyją dłużej. Przyjaciele Polski z UE zrobią to dla naszego dobra, dając w ten sposób większą szansę i możliwości na wzbogacenie się i dorównanie do średnich standardów unijnych. Tym bardziej, że praktycznie odejdą koszty utrzymania emerytów, gdyż przynajmniej w przypadku mężczyzn, większość tego wieku nie dożyje, a nawet jeśli, to po odebraniu pierwszej emerytury w wysokości 234,76 zł. umrze z głodu.
* wyczytane między wierszami
zdj. forsal.pl

KOMENTARZE

 • @Mirek
  Praca na czarno, na umowy zlecenia, na umowy o dzieło nie wygeneruje renty czy emerytury. 234,76 to i tak więcej niż moje hipotetyczne 44,62zł.
  "Pocieszające" jest to że kostucha zabiera do "Abrahama" ludzi w wieku 50 - 60 lat, a więc uciułana w ZUS lub na II filarze kasa przepadnie.
  Podnieść wiek, a co, niech starsi się zapracują a młodzi niech wyjadą za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy.
 • To niech....
  ...po umożliwieniu eksmisji na bruk, zadekretowaniu wieku emerytalnego od siedemdziesiątki wprowadzą jeszcze ustawowo eutanazję od osiemdziesiątki. A coo? Nie można? Zdaje się "minister" Mucha wcale by nie protestowała...
 • hm
  A ja nie rozumiem. Na emeryturę można przejść gdy się wcześniej pracowało, tak?...
 • @Anderson
  Tak...

  (...)
  Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
  Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
  Cała jego ciężka praca, wszystko było chuja warte
  Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę
  (...)
 • @ALL
  No - miła perspektywa. Ale kto da prace 60- latce? No chyba że syne mamie w Urzędzie...
 • ZABRAĆ WSZYSTKIM EMERYTURY !!!!
  Po co emerytura? Większość ludzi nie dożywa, a 70 to już naprawdę... I ile taki człowiek się nacieszy tą emeryturą? 5 lat? Patrząc jeszcze na dzisiejszą służbę zdrowia gdzie ludzie nie są leczeni. Żeby chorzy musieli czekać na chemioterapię to jakiś absurd. Osobiście musiałem czekać 5 lat na operację ręki. Gdzie niby taki 60-cio paro latek ma pracować do tych 70? Po 65 r życia niech wydają darmowy PAwulon czy coś żeby skrócić męki. Pierdzistołki na emeryturę idą mając 40 lat. Reszta niech tyra do końca życia.
 • @Pluszak
  Jak już młodzi wyjadą, to nie będzie nikogo,kto bedzie pracował na emerytury. Jak mówił Kononowicz - Nie będzie niczego.
 • @WojtekCy.
  Może od 80 to za późno? Wszak Mucha może wymysli, by wcześniej, np. ludzi nieuleczalnie chorych. Przecież w dobie kryzysu każda złotówka się liczy.
 • @Nathanel
  Twardo więc stoimy na ziemi. A co niby uciułasz w ZUS, to i tak przepadnie. Pozdrawiam.
 • Walic panstwo...
  Pracowac na czarno,
  odkladac samemu...

  ...tyle w temacie.
 • @Lu...
  Ktoś pracować będzie musiał, by emeryturką biurkową cieszyć mógł sięktoś.
 • @Mirek
  Musi pracować, albo nie musi, zawsze mogą wziąć kredyt, o ile dostaną. Niedoszły emeryt czy rencista tez może wziąć kredyt, o ile dostanie.
 • all Mans.
  o ile feministki nie "wywalczą" zrównania wieku emerytalnego, to zawsze można wzorem Pana Ryśka Grodzkiego zmienić płeć w wieku uprawniającym kobiety do emerytury. zawszeć to 5 lat emeryturki dłużej.
 • @prawi co wiec
  Lepiej szybko ten pomysł opatentuj:) Może się niebawem okazać, że mężczyźni masowo będą przerabiać się na kobiety. Oczywiście jedynie w przypadku, gdy nie dojdzie do zrównania wieku emerytalnego.
 • @Mirek
  "emeryturką biurkową" i innym MARNOTRAWIENIEM KASY W "URZEDACH"...
  .
  Chyba, że ludzie W KONCU powiedza "DOSC".
  .
  Niby jaka jest przyczyna, w WIEKU
  ROBOTYZACJI,
  KOMPUTEROW,
  INTERNETU,
  ITP,
  jest "KRYZYS"????.
  .
  Poza spiskami, głupotą ludzi u wladzi, pazernoscia klanow???
  No K..WA JAKA?????
 • @
  Powinno nastąpić obniżenie wieku emerytalnego do 55 lat dla wszystkich. To może tylko uratować rynek pracy dla młodych. W nowej ekonomii nie trzeba tylu pracujących, ale potrzebny rynek zbytu, klienci, konsumenci. I tam armia emerytów po prostu wydawałaby pieniądze żeby się to kręciło.

  Dla grup uprzywilejowanych oznacza to wydłużenie wieku, ale tylko dla nich. Kobiety nie powinny mieć tu przywilejów dodatkowych, acz za każde dziecko można powiedzmy rok odliczyć, bądź dodać premię do wyższej emerytury o ile je do 18 roku wychowa dzieci, a nie że wyrzuci do domu dziecka, nie zmarnuje itd

  Zapewne na NE jestem jedyny który postuluje wiek emerytalny 55 lat dla wszystkich, w istocie to świadczenie SENIORALNE bardziej o równej wysokości na teraz około 2500zł. Starczy. Jeżeli PO podwyższy wiek emerytalny, to należy do naszego ruchu politycznego tym bardziej zaprosić seniorów, którzy na tym tracą.

  Trzeba się sprzeciwić podwyższaniu wieku emerytalnego i zrównaniu go dla kobiet w górę. Zrównajmy, ale W DÓŁ do 55 lat.
 • @ ZOBACZ ILE RZĄD WEŻMIE Z NASZYCH KIESZEŃ - budżet 2012
  http://vrota.pl/2011/11/marsz-niepodleglosci-policjant-uderza-w-krocze-youtube/
 • @ SKANERY NA LOTNISKACH POWODUJĄ RAKA!
  http://vrota.pl/2011/11/skanery-na-lotniskach-powoduja-raka-business-insider/
 • @ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ NOWY TEST NA PRAWO JAZDY?
  http://vrota.pl/2011/11/tak-bedzie-wygladal-nowy-test-na-prawo-jazdy-tylko-10-sekund-na-odpowiedz-gazeta-prawna/
 • @
  http://vrota.pl/2011/11/palikot-ustalalem-z-tuskiem-ataki-na-kaczynskiego-wiadomosci-polskieradio-pl/
 • @Marek Kajdas
  Za proste -> nie jesteśmy w próżni.
  .
  Mamy ten "nowy" wiek emerytalny, jesteśmy "oazą"...
  Czy nie "ZJEDZĄ" nas sasiedzi i imigranci? (w ten czy inny sposób).
  .
  [dlatego piszę o "geniuszu", w dobie netu może sie narodzi taki "zbiorowy"]
 • SKANDAL!!! Policjant uderza w krocze! - Marsz Niepodległości 2011
  http://vrota.pl/2011/11/marsz-niepodleglosci-policjant-uderza-w-krocze-youtube/
 • @vrota.pl
  Skandal, ale BYLO WIELE RAZY, a tu jest NIE NA TEMAT...
 • @laurentp
  To jest właśnie bardzo ciekawa sprawa. Komputery, internet, cyfryzacja w ogóle, a kurde urzędasów potrzeba coraz więcej.
 • @Marek Kajdas
  Pomysł wydaje się bardzo interesujący. I pewnie jest realny, ale Panie Marku, kto w Polsce by to wprowadził? Oczywiście, że nie powinno się wieku emerytalnego kobiet równać do wieku mężczyzn.
 • @vrota.pl
  Wrzucasz tematy nie do akurat omawianych kwestii. Poza tym na tej stronie są przeklejki z innych i linki. To bez sensu.
 • JESTEŚCIE NIEPOPRAWNYMI FATALISTAMI
  JESTEŚCIE NIEPOPRAWNYMI FATALISTAMI - SAM SŁYSZAŁEM
  JAK TUSEK MÓWIŁ - CYTUJĘ: "KOCHANI, NASZE EMERYTURY SĄ
  SOLIDNE i 100-PROCENTOWO ZABEZPIECZONE"
 • jak 70 to od razu zrobić emeryturę od 150 lat.. oraz....
  oraz ponieść składki emerytalne... Bandyta, a takie ceregiele robi... kryguje się na świętego? Chce dureń do nieba? ahaahahahahahha

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej