Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Smoleńska ziemia, to zbiorowa mogiła!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podzielono je wtedy na pięć kategorii: części samolotu, jego wyposażenie, osobiste przedmioty ofiar, ale też ludzie szczątki.

 

- To zbiorowa mogiła - tak mówi Maksymilian Frąckowiak z Instytutu Prehistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Bo jak wyjaśnia - w smoleńskiej ziemi nadal są fragmenty ciał tych, którzy zginęli w tragicznym locie 10 kwietnia 2010 r. Niektóre z nich zostały wydobyte pół roku po tragedii– Można powiedzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że w tej ziemi zalegają jeszcze ludzkie szczątki. Jeśli byśmy chcieli przekopać ziemię i je odnaleźć, mogłoby to potrwać kilka lat. Wiemy, jak to miejsce teraz traktować. To jest miejsce pamięci i zbiorowa mogiła.
Obecna marszałek Sejmu, jako wtedy minister zdrowia zapewniała, że ziemia, gdzie rozbił się TU-154 została przekopana i sprawdzonana metr w dół. Ekipa archeologów udowodniła jej ewidentne kłamstwo. Wyjechali do Smoleńska dopiero pół roku po katastrofie, bo tyle trwało uzyskanie pozwoleń ze strony Rosji na dostęp do miejsca, w którym rozbił się tupolew. Zespół archeologów pracował tam przez dwa tygodnie. Z terenu wielkości około pół hektara wydobyli z ziemi pięć tysięcy znalezisk. Podzielono je wtedy na pięć kategorii: części samolotu, jego wyposażenie, osobiste przedmioty ofiar, ale też ludzie szczątki.
//www.fakt.pl/To-miejsce-to-zbiorowa-mogila,artykuly,143405,1.html

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej