Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Poseł Rafał Grupiński z PO zabierał pieniądze IPN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

......2.178.000,00 zł. i przeznaczono je na ………….zwiększenie wydatków majątkowych woj. mazowieckiego w części – inspekcja sanitarna.

Poseł Rafał Grupiński w czasie posiedzenia Komisji Finansów Publicznych nad budżetem państwa wniósł trzy poprawki, których celem było zmniejszenie budżetu IPN.

W pierwszej (nr 35) z budżetu IPN Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zabrano 2.178.000,00 zł. i przeznaczono je na ………….zwiększenie wydatków majątkowych woj. mazowieckiego w części – inspekcja sanitarna.

W poprawce nr 53 zmniejszono o 10 mln zł. z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków – Rezerwy celowe, zobowiązaniawymagalne Skarbu Państwa.

W kolejnej poprawce (nr 55) podobnie w Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zmniejszono wydatki majątkowe o kwotę 309 tys. zł., wydatki bieżące o 2.421.000,00zł. (w tym wynagrodzenia 759 tys. zł., dodatkowe wynagrodzenia roczne o 200 tys. zł.), a także wydatki majątkowe o 270 tys. zł. Te pieniądze przeznaczyła PełO na sprawy wewnętrzne – KG Państwowej Straży Pożarnej oraz na wydatki włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Ogółem posłowie zgłosili 346 poprawek (były wśród nich zmniejszające budżety Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Prezesa RM, które oczywiście nie przeszły),z których przyjęto 6, w tym 3 dot. zmniejszenia budżetu IPN.

Budżet IPN na ten rok miał wynieść 260 mln zł., w tym przewidywał wzrost o 36,5 mln zł. Wzrostu nie będzie, ale cięcia.

 

//orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/569B1B2F683AD481C12579920027DD46/%24File/134-A.pdf

 

KOMENTARZE

 • Może Znak z Bolkiem znali tego jegomościa i stąd ta wspólna nienawiść do IPN?
  "Poseł Rafał Grupiński z PO zabierał pieniądze IPN"

  Kumpel Borusewicza, Jerzy Borowczak:
  "Szef IPN-u to nienawistny człowiek z psimi oczami, już dawno bym go odwołał"
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/news-borowczak-szef-ipn-u-to-nienawistny-czlowiek-z-psimi,nId,207805

  Do tej kompanii niszczycieli IPN-u należy także Bronisław Komorowski.

  Wstydzą się własnej przeszłości, więc nic dziwnego!
 • Właśnie znalazłem "ciekawostki" o Borowczaku, w pełni potwierdzające moje przeczucia.
  Lech Zborowski o Jerzym Borowczaku
  http://niepoprawni.pl/content/lech-zborowski-o-jerzym-borowczaku

  G N I D A

  "Mój ojciec nigdy nie przeklinał. Miał jednak zestaw określeń, które chociaż nie miały brzmienia ciężkich wulgaryzmów, miały jednak swoje mocne emocjonalne odniesienie. Kiedy chciał określić kogoś, kto w swym postępowaniu upadł absolutnie najniżej, nazywał go gnidą. Czynił to niezwykle rzadko gdyż rzeczywiście odnosił to określenie do ludzi absolutnie najohydniejszych. Chociaż nie mogę pochwalić się mądrością mojego ojca, to jednak słowo – gnida – przeszło do mojego słownika również jako określenie najgorszego z najgorszych. Poniżej nie było już nic. Nie było… do dzisiaj.

  Właśnie dzisiaj przeczytałem wywiad z Jerzym Borowczakiem. Przeczytałem i zdałem sobie sprawę, że mój ojciec zatrzymał się na określeniu – gnida – tylko dlatego, że nie miał okazji poznać życiorysu tego osobnika, a tym bardziej poznać jego wypowiedzi. Ja dla odmiany doskonale znam i życiorys i wypowiedzi tego ohydnego człowieka, a mimo tego jego ostatni wywiad potrafił zaskoczyć mnie rozmiarem podłości.

  Zaczęło się od pytania o to, kto wygra starcie o fotel senatora z Gdańska, Bogdan Borusewicz czy Andrzej Gwiazda? Fakt, że Borowczak kibicuje Borusewiczowi jest oczywisty, bo w końcu jest on twórcą całego kłamstwa o Borowczaku rzekomym działaczu, które całe lata wciska się nam – wbrew oczywistej prawdzie. Przewidywania wyborcze Borowczaka interesują mnie dokładnie tyle, ile przyczyna jego bezdennej głupoty , czyli wcale. Obchodzi mnie jednak to, co owa głupota i brak moralnych hamulców każe mu wyrzucać z siebie w postaci wypowiadanych kretynizmów ..."

  http://wzzw.wordpress.com/2011/08/21/gnida/
 • cd.
  "Życiorys Borowczaka stworzono również z innego powodu. Otóż kiedy po sierpniowym strajku tłum niosący na ramionach swego nowego wodza Wałęsę, chciał wiedzieć coś o jego przeszłości, to nagle okazało się, że żaden ze świadków tej przeszłości nie chce śpiewać w wałęsowym chórze kłamstwa.

  Potrzebny był „świadek” o moralnym kręgosłupie glizdy i niekoniecznie wybitnej inteligencji.

  Borowczak okazał się materiałem idealnym. Dwóch patologicznych kłamców w osobach Borusewicza i Wałęsy obdarzyło go nowym kombatanckim życiorysem. W zamian za to Borowczak poświadcza podsuwane mu wałęsowo borsukowe historie z takim zapałem, że czasem mówi więcej niż oni sami chcieliby nakłamać."

  I takie bolszewickie szmaty niszczą IPN!!!
 • @1normalnyczlowiek 21:23:03
  Na kłamstwie, na szantażu, trzymaniu kogoś w garści, posiadaniu haków opiera się III RP. Marny to fundament. Borusewicze, Wałęsy, Komorowscy itp. zdrajcy niszczą IPN, bo w końcu wyciąga prawdę o "Bolkach", doprowadza do skazania ich przyjaciela Kiszczaka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej