Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Jak „Piotr i Paweł” klientów oszukiwał

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapłaciłbym więc za 10 dkg powietrza.

 

Od wielu lat kupuję wędliny w jednym ze sklepów sieci „Piotr i Paweł”. Po ilości danej wędliny wiem mniej więcej jaką ma wagę. Kiedy więc jednego dnia robiłem takie zakupy, nie bardzo ilość szyneczki pasowała do jej ciężaru, jaki został wyświetlony na elektronicznej wadze. Poprosiłem więc ekspedientkę, by ten sam towar zważyła na wadze obok. Okazało się, że ciężar był zawyżony o 10 dkg. Zażądałem ponownego zważenia na tej drugiej wadze wędlin, które miałem już w koszyku. Na każdej była taka sama niedowaga. Pani sprzedawczyni nawet nie przeprosiła, nie mówiąc o tym, że powinna była natychmiast tę wagę zabrać z lady.
Zapłaciłbym więc za 10 dkg powietrza. Sklep zarabiał na tym podwójnie – dostawał kasę za nic, a zaoszczędzony w ten sposób towar mógł sprzedać drugi raz. Dla przykłady przy szynce w cenie za kilogram 45,00 zł., miał na każdym kilogramie 9,00 zł. Nie wiem jak długo ten proceder trwał i jak długo by trwał, gdyby nie moje wyczulenie na próby okradania mnie i innych ludzi, i to na dodatek w biały dzień.
Skontaktowałem się telefonicznie z PIH. Pani powiedziała, że takie przypadki należy zgłaszać na piśmie lub mailowo, podając swe dane osobowe. Pani zastrzegła, że gwarantuje anonimowość, choć to i tak dla mnie nie miało znaczenia. Jednocześnie pani z PIH poinformowała mnie, że o wyniku działań Inspekcji zostanę powiadomiony listownie. Opisałem więc w mailu powyższą sytuację, prosząc o zainteresowanie się sprawą. Po niecałym tygodniu rzeczywiście dostałem list od PIH, w którym poinformowano mnie, że w toku kontroli sprawdzono rzetelność obsługi konsumentów poprzez dokonanie zakupu kontrolnego. Kontrola potwierdziła zarzuty przedstawione w mojej skardze, a wobec osób winnych wdrożono postępowanie karne.
I tak być powinno! Nie dość, że za jedzenie płacimy niemałe pieniądze, to jeszcze sprzedawcy, w tym wypadku sieć „Piotr i Paweł”, oszukują klientów.

KOMENTARZE

 • :D
  No to chyba trzeba zacząć chodzić po sklepach z własną podręczną wagą. Ciekawe jak sytuacja wygląda w innych sieciach.
 • ale wtedy można trafić do gabloty klientów awanturujących się ...
  I gdzie będziemy wtedy robić zakupy !!!???
 • @jrkp 14:03:42
  Albo za każdym razem prosić o zważenie na innej wadze:)
 • @Ultima Thule 14:09:07
  Jak to gdzie? W innym sklepie. Niech szanują klienta.
 • Jak to gdzie?
  Od zaprzyjaznionego rolnika/babci co jajeczka przywozi. Jak ich znaleźć? Połazić, popytać i nie bać się.

  Może więcej zapłacisz ale dostaniesz super jakościowe, zawsze świeże i ze znikomą ilością syfu.
 • @autor
  Czekam na "wyniki" postępowania.
 • @carcajou 15:37:06
  Na pewno dam znać, bo mnie to również interesuje. Pozdrawiam.
 • Osobiście zacząłem kontrolować wagę kilogramowych opakowań cukru.
  Od miesiąca, gdy Małżonka nabyła dokładną elektroniczną wagę, sprawdzamy ile waży kilo cukru w jednej z sieci handlowych, bo coś nam nie pasowało.
  Przeciętnie wychodzi 90-93 dkg.
  Czas uzbroić się w aparat, i udokumentować ważenie dla PIH-u.
 • @brian 00:18:15
  W przypadku takiego oszustwa od razu powiadom pisemnie (mailowo też może być) swoją delegaturę PIH. Przecież jest to złodziejstwo na dużą skalę. Nie można odpuścić. Pozdrawiam.
 • Przesada
  Szczerze mówiąc, cała moja rodzina od kilku lat robi zakupy w Piotrze i Pawle i nigdy nie spotkałam się z jakąś nieuczciwością.
  Waga mogła się po prostu rozregulować - takie rzeczy się zdarzają. Dobrze, że autor zwrócił uwagę obsłudze, ale chyba nie ma po co robić z igły widły :/
 • Coś jest z tymi wagami
  Moim zdaniem, to nie jest wcale wina złej woli Piotra i Pawła. Ja nie mam się o co do nich przyczepić. Wiem jednak, że coraz więcej jest przypadków wag, które ulegają deregulacji - producenci chyba przestali tak dbać o jakość, jak to było kiedyś. Wiadomo, masówka i takie są skutki.
  Nie doszukiwałbym się tutaj spisku i oszustwa ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej