Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Włosi skonstruowali Avatara dla żołnierzy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najbardziej istotne jest to, że dzięki robotowi siła mięśni człowieka została zwielokrotniona 20 krotnie.

Włoska agencja prasowa Ansa informuje, że Instytut Robotów w Pizie skonstruował robota o nazwie Body Extender, co sfinansowało włoskie ministerstwo obrony. Jest to konstrukcja, której centrum stanowi człowiek, którego ręce i nogi stanowią integralną część robota. Dzięki temu całość porusza się jak człowiek. Najbardziej istotne jest to, że dzięki robotowi siła mięśni człowieka została zwielokrotniona 20 krotnie.

Robot przeznaczony jest do celów militarnych, ale będzie on mógł być wykorzystywany także w skomplikowanych działaniach Obrony Cywilnej.

Włoskie media nazwały robota „Avatarem dla żołnierza”, co oczywiście kojarzy się ze słynnym filmem Jamesa Camerona „Avatar”.

//www.ansa.it/web/notizie/photostory/primopiano/2012/03/03/visualizza_new.html_127231902.html?idPhoto=6

 

KOMENTARZE

 • Na każdej budowie ...
  Na każdej budowie są takie awatary. Tyle tylko, że na kołach lub gąsienicach, a obsługujący je operator wchodzi do środka do kabiny ...
 • @Ultima Thule 12:51:27
  To jednak nie to samo.
 • To nie jest awatar
  A gzo-szkielet. A po jego ukształtowaniu (brak możliwości czołgania się, brak własnego źródła zasilania), najprawdopodobniej przeznaczony dla wojsk inżynieryjnych (np. budowa przepraw) i saperów (usuwanie przeszkód drogowych). Przydatny dla zwiększenia mobilności wojsk:)

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 14:18:12
  Ciekawi mnie jak szybko można go zepsuć. Te kabelki, siłowniki to wszystko podlega możliwości zepsuciu. Pewnie wystarczy mały kozik i po ptakach. Ale myśl przewodnia jest właściwa. Pozdrawiam.
 • kanton
  Pewnie w terenie będą te kabelki jakoś zabezpieczone.

  Pozdrawiam
 • @kanton 14:25:17
  Na innych zdjęciach te kabelki bardzo dobrze widać. Sprawia to wrażenie takiej niedoróbki, ale to nie jest robot przeznaczony do działań bojowych, raczej (jak napisał mnich zarazy) to prac inżynieryjnych. Na polu walki od razu byłby zniszczony tym zwykłym kozikiem:), jak napisałeś. Pozdrawiam.
 • @mnich zarazy 14:18:12
  Dokładniej: egzoszkielet wspomagany lub tzw. gundam (temin z anime, jako że rodowody idei e.w. są w japońskich kreskówkach)
  Prace w wielu krajach postępują intensywnie, żołnierz w e.w. może nieść ciężkie uzbrojenie, wyposażenie, rannych (choć do tego przygotowywane są raczej roboty) lub jak wspomniała osoba, świetne do prac inżynieryjnych i przy klęskach żywiołowych i katastrofach.
 • @mnich zarazy 14:18:12
  Dzięki temu jednak żołnierz może nosić cięższą broń, np działo bezodrzutowe, granatnik 60mm, wkm, granatniki automatyczne 30-40mm, wręcz działko 20-30mm itd Oooo np podwójną wyrzutnię rakiet GROM (Piorun) stale w gotowości bojowej. Stabilność będzie mała, zatem broń może być ciężka, ale żeby strzelać z marszu trzeba broni z małym odrzutem. Można dopracować odpowiednie tłumienie odrzutu skoro waga nie będzie już ważna, wtedy np podwójny wkm 12.7mm, czy rewolwerowy wielolufowy da ogromną siłę ognia drużynie.

  Siła ognia takiej najcięższej piechoty może znacząco wzrosnąć. Może też "osiłek" nosić amunicję, rannych itd ciągnąć wóz ;) czy działo, wyrzutnię katiusz na dwukołówce. Jestem za, albo będzie to drogie, awaryjne, głośne i jednak stanowi jakieś słabe ogniwo poddziału, nieraz trzeba będzie to porzucić na polu walki.

  Szkielet można opancerzyć kewlarem itd i mamy co? Zbroję, nowego rycerza odpornego na broń do 12.7mm, odłamki, podmuch (podciśnienie) z ładunków termobarycznych itd Można uszczelnić na broń chemiczną, biologiczną, na skażenie.
 • Tak jak z samochodem elektrycznym - nigdy nie wejdzie do użytku dopóki pojemność akumulatorów nie wzrośnie 5-10 razy.
  No a ich masa równocześnie spadnie...

  Te mrzonki z avatarem biegającym z wyrzutniami rakiet to... fantastyka naukowa?
  Nie ma wielkiego problemu skonstruować robota czy exoszkielet gdy podłączy się do niego kabel z 220V (110 w Ameryce).
  Fizyczną niemożliwością zaś jest w obecnym czasie skonstruować toto działające poza siecią i mające jakieś parametry dające się wykorzystać w praktyce. No chyba że w plecaku będzie silnik spalinowy, generator lub pompa hydrauliczna i baniak z benzyną (co jest realne).
 • @BrodaczOlo 18:18:43
  A fiasko Lema jest znane?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej