Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Komórki z dzieci po aborcji w napoju „Pepsi Next”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

.....w badaniach nad rozwojem tzw. wzmacniaczy smakowych Senomyx wykorzystuje linię komórek HEK 293, pochodzącą z nerki zabitego w aborcji dziecka.

 

Na świecie zaostrza się bojkot organizowany przez obrońców życia produktów giganta spożywczego PepsiCo., który mimo licznych protestów i stanowiska akcjonariuszy, zamierza wypuścić na rynek napój ze słodzikiem wykorzystującym komórki abortowanych dzieci. Jak dotąd, bojkot zapowiedzieli działacze organizacji pro-life z Kanady, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii, Portugalii, Australii i Nowej Zelandii.
Napój o nazwie „Pepsi Next” może się pojawić w sprzedaży, dzięki decyzji administracji Baracka Obamy. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zgodziła się, by koncern mógł wykorzystywać w swych produktach „na zwykłych zasadach biznesowych” wzmacniacze smakowe stworzone przez współpracującego z PepsiCo. biotechnologicznego potentata Senomyx. Obrońcy życia ujawnili kilka miesięcy temu, że w badaniach nad rozwojem tzw. wzmacniaczy smakowych Senomyx wykorzystuje linię komórek HEK 293, pochodzącą z nerki zabitego w aborcji dziecka. Firma ta wykorzystując odseparowane ludzkie receptory smakowe, stworzyła własny receptor smaku.
Debi Vinnedge – szefowa Children of God for Life (CGL), amerykańskiej organizacji, która ujawniła całą sprawę – przyznaje, że jest „przerażona biernością i niewrażliwością” zarówno zarządzających PepsiCo., jak i administracji Obamy. „Wykorzystywanie linii ludzkich komórek z nerki dziecka zabitego w aborcji jako wzmacniaczy smakowych w napojach z pewnością nie jest rutynową działalnością biznesową” – zauważa.
(podkreślenia: Mirek)
zdj. loveudefiled.blog.com

KOMENTARZE

 • Nigdy nie lubiłam i nie pijałam Pepsi ze względu na smak .
  Przeczytałam to i jestem w szoku.
  Przecież jeżeli to wpuszczą na rynek to będzie kanibalizm.
  Coś niebywałego !!!!
  Dokąd ta "cywilizacja" zmierza ???
 • @inka1 14:21:02
  Otóż to. Przerażająca perspektywa i w ogóle sam fakt, że do tego doszło świadczy, że chyba chylimy się ku upadkowi. Kanibalizm ukryty. Potworne!
 • Fajna manipulacja.
  Tyle się mówi, że złe łżemedia manipulują faktami, i grają na emocjach. A tu proszę, śliczna manipulacja na Nowym Ekranie. Wstyd.
  A jaka konkretnie manipulacja? Tytuł artykułu to "Komórki z dzieci po aborcji w napoju 'Pepsi Next'". Szokujące. Co natomiast mamy w treści? "Firma ta wykorzystując odseparowane ludzkie receptory smakowe, stworzyła własny receptor smaku." Pogooglajmy, i co mamy? "“Using isolated human taste receptors we created proprietary taste receptor-based assay systems that provide a biochemical or electronic readout when a flavor ingredient interacts with the receptor,” says the Senomyx website."

  Nie, nie dodają komórek do Pepsi. Nie, nie będziecie pić ludzkich komórek.
  Stworzyli system receptorów oceniający smak. Czy użycie do tego komórek poaborcyjnych jest godne pochwały czy nawet akceptowalne? Nie, w najmniejszym stopniu. Ale trzymajmy się faktów, a nie manipulujmy nimi.

  Ps. Nie, nie pije Pepsi. Nie mam ochoty rozpuszczać sobie plomb w zębach.
 • re
  powyższy artykuł to bzdura i humbug...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej