Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Gaz droższy o 17% !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zatem PO/PSL zafundowało Polakom przez pięć lat swych rządów 100% podwyżkę cen gazu. Ot, polityka miłości.

Jesteśmy chyba bogatym społeczeństwem, skoro tak wielka podwyżka cen gazu od 31 marca br. przeszła bez echa. Rozumiem, że mainstreamy się nie zajakną na ten temat, gdyż byłoby to nie PO myśli partii miłości. Ale gdzie konferencje opozycji, gdzie nagłośnienie tego tematu przez media prawicowe? Gdzie pokazanie, że tylko idioci podpisują umowy na kupno gazu uzależniając jego cenę od ceny ropy? W Polsce przejdzie wszystko. Pawlak i Tusk mogą robić, co chcą, traktując Polskę jak tylko zarządzany przez siebie tymczasowo folwark, z którego trzeba maksymalnie dużo wycisnąć.

Tak dużej podwyżki ceny gazu nie pamiętam. Metr sześcienny kosztował 1, 378 zł., a od 31 marca 1, 608 zł. paliwa gazowego. Do tego trzeba doliczyć 0,5 zł. za każdy m3 opłaty sieciowej zmiennej, 10,09 zł. opłaty abonamentowej i 51,91 zł. miesięcznie opłaty sieciowej stałej. Metr więc sześcienny gazu w Polsce kosztuje obecnie 2,12 zł.brutto plus w/w opłaty miesięczne. Na początku rządów Tuska cena m3 gazu wynosiła 0,8058 zł. plus 0,3756 zł. opłaty sieciowej zmiennej. Zatem PO/PSL zafundowało Polakom przez pięć lat swych rządów 100% podwyżkę cen gazu. Ot, polityka miłości.

Dla porównania w USA 1000 m3 gazu ziemnego kosztuje 68 $, a PGNiG płaci Gazpromowi 500 $ za taką samą ilość. A pewnie niedługo się okaże, że gazu łupkowego nie opłaca się jednak w Polsce wydobywać. I tak to już jest w tym chorym kraju. Niczego się nie opłaca, wszystko jest droższe niż w Europie Zachodniej, wynagrodzenia niższe i w ogóle jeden wielki syf.

 

KOMENTARZE

 • Gaz...
  Przy obecnej "władzy" to nawet gdyby odkryto że Polska ma pod ziemią 900mln ton czystych diamentów to okazałoby się - i w telewizorniach by to nam mądre gadające głowy rzeczowo wytłumaczył - że ich wydobycie i tak byłoby nieopłacalne.

  Ale skoro ogłupiony naród spi... to coż zrobić??
 • @Kadet Boerst 13:51:32
  Tak właśnie by było. Ponadto mogłoby się jeszcze okazać, że z powodu tak wielkich złóż diamenów trzeba podnieść podatki. Dom wariatów. Ręce opadają.
 • Zielona wyspa z "bezradną" opozycją szukającą demokratycznych
  rozwiazań. Nie oni będą rządzić więc się nie wychylają, tymczasem my zostaliśmy sprzedani a skoro nie jesteśmy zdolni zbrojnie przeciwstawić się jawnej zdradzie naszych interesów, pozostaje nam podkulić ogon i cieszyć się "wolnością" której cena idzie w górę. Przyłanczam się do narzekań.
 • @Mirek 15:29:50
  Dlaczego dom wariatów? Tam, ludzie ubezwłasnowolnieni poddani są opiece i nadzorowi ludziom odpowiedzialnym. Tu, kretyni, sami wybierają ubezwłasnowolnionych do nadzoru nad nimi.
 • W takście o idach masz błąd
  Odwiódł go Decymus. Do pójścia do senatu namówił go Decymus Brutus, a nie Marek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej