Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Dlaczego „maszerująca prawica” aż tak opłakuje gen. Petelickiego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Oto bowiem krąg uważający się za następców „żołnierzy wyklętych” - nagle oddaje hołd funkcjonariuszowi Służby Bezpieczeństwa, oficerowi wywiadu PRL.”

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej Konrad Rękas pisze o nieżyjącym gen. Petelickim inaczej, bynajmniej nie bałwochwalczo i z namaszczeniem, jak to widzimy po prawej stronie, która gotowa jest zaraz ogłosić generała świętym.

//prawica.net/30440

Kiedy tak czytam o tym, jaką to wiedzę mógł mieć gen. Petelicki, a którą zabrał do grobu, to nieodmiennie przychodzi mi na myśl pytanie: czy doprawdy, mając taaakie informacje, będąc świadomym zagrożenia, jakie to ewentualnie za sobą niesie, nie zrobiłbym wszystkiego, by jednak w razie czego nie zdeponować ich w bezpiecznym miejscu? Wydaje się to oczywiste.

 

KOMENTARZE

 • A może to żona wystawiła generała?
  Śledztwo jest "trochę" dziwne, skoro zaraz po oficjalnym wszczęciu dochodzenia, prokuratura nie wystąpiła o bilingi generała. Wygląda na to, że śledztwo prowadzą wyłącznie "prawicowi" Internauci. Jak zwykle. Tak samo było z Lepperem. Też miał "kłopoty zdrowotne, rodzinne i finansowe". Ale o tym dowiedzieliśmy się dopiero po ich śmierci. A przecież to były osoby publiczne, na celowniku.
 • @gallux 15:39:15
  Śledztwo jest dziwne. Nie pierwsze i pewnie nie ostatnie w serii samobójstw osób ze świecznika.
  W dzisiejszej polskiej rzeczywistości jest to niestety normalka. Prokuratorzy są apolityczni, szczególnie za rządów PełO.
  Niemniej byłbym jednak ostrożny w formułowaniu tezy o prawie męczeństwie dla sprawy Petelickiego.
 • @Mirosław Dakowski 17:42:12
  Przywrócenie sprawiedliwej Polski nie podlega dyskusji. Skoro jednak są osoby mające wiedzę tajemną, to niech to w końcu upublicznią, coś z tym zrobią, a nie czekają na popełnienie samobójstwa. Inaczej "grasujący samobójca" zbiera żniwo.
  Stanowczy protest? Czyli jak, z kim? Paaanie, większość ludzi myśli tylko o własnej dupie. Zmobilizuje Pan milion, by zebrać się w Warszawie i pogonić to całe peofilstwo na cztery strony świata? Nikt dupy nie ruszy. Możemy sobie pisać, że trzeba stanowczo protestować, a PełO dalej ma największe poparcie i robi co chce.
 • @Mirosław Dakowski 17:42:12
  Do dodania do listy samobójców jest pułkownik A Kapica. Pułkownik - agent, v-prezes ZUS d/s informatyzacji, pełnił funkcję 1998- 2001 w czasie tworzenia i realizacji systemu przez PROKOM, jest wymieniony w raporcie likwidatora WSI Antoniego Macierewicza.
  Adam Kapica zginął przez powieszenie w 2007 roku, w lesie, w Niemczech, kiedy afera z systemem ZUS uzyskiwała kolejne nagłośnienie.
 • autor
  "Oto bowiem krąg uważający się za następców „żołnierzy wyklętych” - nagle oddaje hołd funkcjonariuszowi Służby Bezpieczeństwa, oficerowi wywiadu PRL.”
  Bardzo bym sobie życzyła aby wszyscy oficerowie dawnych służb prezentowali taka postawę i odwagę jak generał Petelicki ! Ten hołd słusznie mu się należy gdyż generał całkowicie się zrehabilitował w stosunku do ojczyzny mając odwagę mówić niewygodną prawdę o obecnych ciemiężycielach ! Jak bardzo ich to bolało widzimy skutek ! Potrzeba nam miliony takich jak Petelicki (wszystkich szuje nie zabiją !) aby Polska powstała z kolan i się odrodziła !
 • maszerująca prawica...
  ...bo ona tylko potrafi "na lewo marsz", ta "prawica".
 • @joasia
  Popieram zdanie Joasi. To, czyj był Petelicki i komu szkodził z powodu swoich korzeni, nie jest dla nas oczywiste. Natomiast efekty jego pozytywnych działań są dla Polski widoczne, znaczące i chlubne: 1. Zbudował GROM. 2. Nadał mu imię Cichociemnych (nawet odznaka, ten pikujący orzeł, nawiązująca do tamtych tradycji, jest jego projektu). 3. Szkolił żołnierzy w sojuszu z NATO. 4. Jednoznacznie wypowiadał się w obronie naszych narodowych racji po katastrofie smoleńskiej. 5. Miał rzekomo stworzyć prywatną wywiadownię (WSI takiej nie potrzebuje, ma swoich na naszym garnuszku). 6. Skoro zginął, tzn, że jego występy nie były grą.
  Zważcie jeszcze, jak ten doskonały żołnierz, mimo swojej inteligencji, bezskutecznie szukał dla siebie sprzymierzeńców w polityce. Wierzył w PO, w Grasia, później w PJN, w Sikorskiego. Wszystko pudło. Więc z kim miał robić tę swoją wymarzoną, wolną, wielką Ojczyznę? Nie był to człowiek PiSu, nie był też chyba człowiekiem prawicy. Więc tym bardziej czapki z głów za niezależność w sprawie Smoleńska. W Polsce przyzwyczaili się wszyscy do podziału na "my" i "oni". Petelicki, stary esbek, nie był "nasz". Tym cenniejsze jest jego stanowisko z ostatnich lat oraz jego wizja praworządności w kraju, jego bezpieczeństwa i obronności. Choćby ten list do Tuska - czy realizacja postulatów w nim zawartych mogła zaszkodzić Polsce? Narodowi? Jeśli mamy budować nasze państwo od nowa, to powinniśmy umieć współpracować od lewa do prawa, wykorzystując talenty i dobrą wolę każdego chętnego, uczciwego Polaka. A chyba do budowania naszej obronności i do sojuszu z NATO, do wyjaśnienia katastrofy, do ochrony Prezydenta Polski (niezależnie od tego, z jakiej opcji politycznej), Petelicki podchodził uczciwie.
  Jeśli dowiem się, że robił coś haniebnego, o czym nie wiem, to zmienię o nim zdanie. Na razie go opłakuję, bo był jednym z tych, którzy mogli przeprowadzić zamach stanu, odsunąć od koryt siły polityczne niszczące mój kraj, rozpędzić na cztery wiatry pożal się Boże sejm, ukarać winnych śmierci Prezydenta. Mógł to zrobić bez wyprowadzania naszych synów na ulice. Po to mieliśmy GROM - i to szczęście, że mieliśmy również człowieka, który coraz bardziej rozumiał, że inaczej się nie da.
 • Petelicki a jego aktywność biznesowa
  Wedle KRS był on udziałowcem spółki IDS-BUD. Spółka wygrała rok temu przetarg na budowę biogazowni, jednak umowy nie podpisała. Przetarg ogłosiła spółka Tempo, która została 'przejęta' m.in. przez Artura Zawiszę. "Przejęta" oznacza, że odebrali spółkę właścicielom bez żadnej zapłaty. Sprawa oparła się o prokuraturę, mnóstwo sądów, inne trzyliterowe służby. Tutaj o tym szerzej

  http://www.skutecznyadwokat.pl/przeglad-mediow,biznesowe-watki-sprawy-gen-petelickiego,1493.html

  A może źle go oceniam, może właśnie chciał się z tych interesów wyplątać, może chciał ujawnić prawdę, kogoś wsypać? Może komuś zależało, by go 'uciszyć'? Taka hipoteza zmusza do zadania pytań, m.in. Arturowi Zawiszę. Ale zostawmy to prokuraturze. Wspominając sprawę Papały, wiemy, że działa szybko, profesjonalnie i bez zarzutu...
 • @Mirek 17:49:36
  "Stanowczy protest? Czyli jak, z kim? Paaanie, większość ludzi myśli tylko o własnej dupie. Zmobilizuje Pan milion, by zebrać się w Warszawie i pogonić to całe peofilstwo na cztery strony świata? Nikt dupy nie ruszy. Możemy sobie pisać, że trzeba stanowczo protestować, a PełO dalej ma największe poparcie i robi co chce."

  Dobrze to Waćpan ująłeś,
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej