Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Gowin za łagodnym karaniem twórców piramid finansowych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

......minister sprawiedliwości Jarosław Gowin z filozoficznym spokojem zaproponował przepisy, których skutkiem byłoby złagodzenie kar grożących twórcom piramid finansowych.

 

Afera z Amber Gold się rozwija, a minister sprawiedliwości Jarosław Gowin z filozoficznym spokojem zaproponował przepisy, których skutkiem byłoby złagodzenie kar grożących twórcom piramid finansowych. Sąd mógłby ich skazać maksymalnie na trzy zamiast pięciu lat więzienia i nie groziłaby im grzywna w wysokości 5 mln zł.

Takie propozycje znajdują się w projekcie nowelizacji ustawy o ograniczeniu prawa karnego w obrocie gospodarczym. Resort sprawiedliwości skierował go do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych jeszcze w marcu br. Odpowiedź niemal wszystkich instytucji była dla projektu miażdżąca, a podstawowym argumentem było niebezpieczeństwo „zachwiania zaufania do polskiego systemu bezpieczeństwa finansowego”.

Przewidziana obecnymi przepisami kara działa w sposób prewencyjny, stanowiąc barierę przed podejmowaniem prób prowadzenia nielegalnej działalności parabankowej. Dlatego opowiadamy się za utrzymaniem obecnie obowiązującej regulacji – napisał w swoim stanowisku Związek Banków Polskich. Podobnie zareagowały inne instytucje, jak Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Finansów czy organizacje przedsiębiorców.

Wg rzeczniczki ministerstwa liczne uwagi i propozycje skłoniły resort sprawiedliwości do szczegółowej analizy tego projektu.Założenia projektu powstały w resorcie sprawiedliwości przy udziale prof. nadzw. Roberta Zawłockiego (rocznik 1971 r., na wniosek b. ministra sportu M. Drzewieckiego był kuratorem w PZPN od 29.09 do 10.10.2008 r.) z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Ale to nie wszystko. Wśród propozycji resortu sprawiedliwości znajduje się również likwidacja wielu sankcji karnych m.in za fałszowanie ksiąg rachunkowych czy przesyłanie nieprawdziwych danych do Komisji Nadzoru Finansowego.

(//wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/401351,gowin-lagodny-dla-gospodarczych-przestepcow.html)

Czy to przypadek, że w resorcie sprawiedliwości, kierowanym przez filozofa Gowina, powstał pomysł, by właśnie na początku tego roku doszło do noweli prawa w zakresie karania twórców piramid finansowych?

KOMENTARZE

  • @Zgreed66 13:03:18
    bo piramidy finasowe wpisują sie w ta ogólną rządowa akcję eksterminacji Polaków
  • @
    Gdzie można dotrzeć do tych przepisów bo mnie to szokuje. Myślę, że jeśliby tak naprawdę udupili Plichtę to na jaw mogłoby wyjść dużo więcej nieciekawych rzeczy. Myślę, że takich Plichtów jest znacznie więcej w Polsce. Może dlatego chcą łagodzić przepisy ale szokuje, że Gowin nie zdołał się temu przeciwstawić.
  • W polsce jest jeszcze ośrodek w kiejkutach i mamy klewki.
    Posadzić gowina i spytać, o ccco chodzzzi w tej zmianie prawa. I ile za to wziął w amberach ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej