Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
324 posty 1184 komentarze

Adamus

Mirek - Czem się dzieje, że lud, co tyle ukochał ziemię swoją, który na jej ołtarzu złożył tyle ofiar i poświęceń (...)czem się dzieje,że naród taki przyszedł do upadku? K. Libelt O miłości ojczyzny

Jak zły Szeląg

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tymczasem test przeprowadzony przez amerykański National Institute of Justice z udziałem spektrometru Itemiser wykazał zero fałszywych alarmów przy wykrywaniu trotylu...

 

Kłamał płk Szeląg w zeszłym tygodniu w sprawie zamiany ciała Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, stanowczo dementując medialne doniesienia. Można spokojnie założyć, że wczoraj było podobnie z jego prawdomównością. Było widać, że lawiruje, kluczy, gmatwa i kombinuje. Mówił:„W toku oględzin wykorzystywano spektrometry ruchliwości jonów. Urządzenie rejestruje cząsteczki o takiej masie jak trotyl.Może tak samo reagować na trotyl, jak i na kosmetyki czy związki chemiczne z gleby. (…) Pozytywny sygnał wskazywał, które elementy badać. Dopiero po badaniu laboratoryjnym ich wyniki mogą podkreślić lub wykluczyć związek chemiczny. Zabezpieczono kilkaset próbek. Dopiero przeprowadzone badania laboratoryjne mogą wykluczyć bądź potwierdzić wskazania”.
Tymczasem test przeprowadzony przez amerykański National Institute of Justice z udziałem spektrometru Itemiserwykazał zero fałszywych alarmów przy wykrywaniu trotylu (używano do jego „zmylenia” pestycydu 3-metylo-4-nitrofenolu). Producent spektrometru Sabre 5000 chwali się wskaźnikiem fałszywych alarmów poniżej 1 proc. Niemiecki Institut für Umwelttechnologien podaje, że ich przenośny spektrometr ma liczbę fałszywych alarmów poniżej 4 proc. (//niezalezna.pl/34370-trotyl-i-spektrometry-czyli-jak-krecil-szelag)
Wiemy ponadto, że Stanisław Zagrodzki, kuzyn śp. Ewy Bąkowskiej, zlecił prywatnie w USA jednostkowe badania odczynnikowe fragmentów pasa bezpieczeństwa, do którego była przypięta jego kuzynka i wykazały oneobecność trotylu.

KOMENTARZE

 • Dzięki za tę informację
  Też mi się wydawało, że nie używano by chyba urządzenia, które nic nie umie wykryć :D Chociaż po naszych prokuratorach można się wielu rzeczy spodziewać...
 • @babcia weatherwax 13:42:44
  Polecam blog Starego Wiarusa. Jest tam ciekawa dyskusja, i wiele wytłumaczeń (zły) Szelągowych... rozminięć z prawdą.

  http://wtemaciemaci.salon24.pl/

  Artykuł pt. Komisja Millera do Aresztu
 • @Autor
  "Jak zły Szeląg"
  Raczej jak "złamany Szelag", bo zgodnie z przysłowiem, "Ani złamanego szeląga nie godzien"(http://pl.wikisource.org/wiki/Przys%C5%82owia_i_mowy_potoczne_ludu_polskiego_w_Szl%C4%85zku)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej